Wsparcie Powiatu dla NGO z Orońska

Organizacje pozarządowe (NGO – ang. Non Government Organization) z terenu Orońska otrzymały wsparcie finansowe ze środków Powiatu Szydłowieckiego na realizację swoich projektów. W tej edycji konkursu nasze NGO’sy wykazały się dużą aktywnością, co skutkowało pozyskaniem dotacji przez siedem organizacji, mających siedzibę na terenie Gminy Orońsko. Dotacje otrzymały:

  • klub „Postęp Łaziska” oraz „Oronka” Orońsko w obszarze organizacji rozgrywek w piłkę nożną,
  • Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko w obszarze szkolenia dzieci, młodzieży i dorosłych oraz organizacji turniejów sportowych,
  • Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Edukacji Zespołu Guzowianki w obszarze promocji kultury m.in. poprzez wspieranie folkloru,
  • Fundacja im. Józefa Brandta w obszarze organizacji znaczących przedsięwzięć kulturalnych,
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Dotrucie oraz Stowarzyszenie Emerytów „Wspólna Sprawa” w Guzowie w obszarze podejmowania działań na rzecz integracji społeczności lokalnej.

Wszystkim grantobiorcom gratulujemy i życzymy podobnej skuteczności w pozyskiwaniu środków finansowych z innych zewnętrznych źródeł. Jednocześnie należy zwrócić uwagę, iż aktualne wyniki konkursu powiatowego wskazują na duży potencjał orońskiego społeczeństwa obywatelskiego, które potrafi wziąć stery w swoje ręce i skutecznie działać rozwijając pasje i zainteresowania.

 

PARTNERZY

 

01_gmina_oronsko

 

 

02_centrum_rzezby

osp_logo

naszszydlowiec-logo

04_powiat_szydlowiec


06_mazowsze

 

07_kpp_szydlowiec

08_gmina_jastrzab

09_gmina_kowala

 


SPONSORZY