Zaproszenie na koncert organowy

W dniu 15 sierpnia 2020 roku o godz. 13.00 odbędzie się w kościele parafialnym w Orońsku koncert organowy z okazji setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej czyli tzw. Cudu nad Wisłą. Wstęp na koncert jest wolny, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko we współpracy z Parafią w Orońsku. Koncert będzie artystycznym uzupełnieniem uroczystości odpustowych w Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Orońsku. Wykonawcami utworów podczas koncertu będą: Piotr Dziewiecki, grający na organach oraz Marika Jurkiewicz grająca na gitarze klasycznej.

Piotr Dziewiecki – wykonawca koncertów organowych w ramach festiwali rangi krajowej i międzynarodowej – jest studentem piątego roku gry organowej na Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie prof. AM, dr hab. Krzysztofa Urbaniaka oraz mgr Krzysztofa Musiała. Piotr Dziewiecki uczestniczył także w licznych kursach interpretacji muzyki organowej, prowadzonych przez wykładowców polskich i zagranicznych.

Marika Jurkiewicz również jest studentką Akademii Muzycznej w Łodzi, w klasie gitary dr hab. Jacka Dulikowskiego. Posiada bardzo bogaty warsztat techniczny, pozwalający na wykonywanie muzyki w różnych stylistykach, m.in. Fingerstyle, flamenco. Finalistka i zdobywczyni nagród w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych (np. III miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki w Brodnicy, I miejsce na Konfrontacjach Gitarowych w Płocku).

Koncert z okazji 100-lecia Cudu nad Wisłą wraz z poprzedzającymi go pracami  rewitalizacyjnymi przy organach zostały dofinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, w ramach projektu pt.: „Przełamywanie wykluczenia terytorialnego z kultury mieszkańców terenów wiejskich Południowego Mazowsza poprzez organizację koncertu organowego w miejscowości Orońsko”, pozyskanego na drodze konkursowej przez Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko. Należy zaznaczyć, iż projekt ten został wybrany spośród licznej konkurencji ponad 400 projektów z całego Mazowsza, zgłoszonych na konkurs w obszarze kultury, rozpisany przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. W konkursie tym zostały dofinansowane tylko dwie oferty organizacji pozarządowych z terenu Powiatu Szydłowieckiego, tj. wymieniony wyżej projekt przygotowany przez SOiRGO oraz projekt Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szydłowca.

PARTNERZY

 

01_gmina_oronsko

 

 

02_centrum_rzezby

osp_logo

naszszydlowiec-logo

04_powiat_szydlowiec

05_wopr


06_mazowsze

07_kpp_szydlowiec

08_gmina_jastrzab

09_gmina_kowala

 


SPONSORZY