Pomagamy osobom niepełnosprawnym

Katarzyna Taras – członkiem Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko i jednocześnie Radna Rady Gminy w Orońsko zaangażowała się w organizację wyjazdu osób niepełnosprawnych z naszej gminy na 24 Wielką Galę Integracji, wydarzenie pod honorowym patronatem Prezydenta RP, które odbędzie się w Warszawie 16 listopada 2019 roku. Wielka Gala Integracji to największe święto osób z niepełnosprawnością w Polsce, organizowane przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundację Integracja z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych, podsumowujące roczne działania na rzecz osób z niepełnosprawnością. Od 24 lat Wielka Gala Integracji jest okazją do spotkania osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności z całego kraju, a także osób publicznych, polityków, przedstawicieli mediów, firm angażujących się w działania na rzecz osób z niepełnosprawnością oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych. Podczas wydarzenia przyznawany jest Medal Przyjaciel Integracji osobom oraz instytucjom, które działają na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością nie z formalnego obowiązku, lecz z chęci budowania społecznej integracji. Wydarzenie ma charakter integracyjny, artystyczny oraz kulturalny i co roku gromadzi niemal 3 tysiące osób z całej Polski. Dotychczas na scenie wystąpili m.in. Pectus, Myslovitz, Kayah, Justyna Steczkowska, Enej, Audiofeels, Natalia Kukulska, Urszula, Krzysztof Cugowski, Stanisław Soyka, Raz Dwa Trzy, De Mono, Monika Kuszyńska i Olga Bończyk. Więcej informacji o organizatorach i samym wydarzeniu można znaleźć na stronie www.integracja.org. Chęć udziału w tym wydarzeniu zgłosiło 20 osób z naszej gminy (osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami). Aktualnie organizatorka wyjazdu poszukuje środków finansowych pozwalających na zrealizowanie tego projektu. W tym celu została na stronie www.zrzutka.pl założona zrzutka środków finansowych pozwalających na spełnienie wielkiego marzenia osób niepełnosprawnych (zrzutka pod hasłem: Gala Warszawa). Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

 Link do zrzutki

PARTNERZY

 

01_gmina_oronsko

 

 

02_centrum_rzezby

osp_logo

naszszydlowiec-logo

04_powiat_szydlowiec

05_wopr


06_mazowsze

07_kpp_szydlowiec

08_gmina_jastrzab

09_gmina_kowala

 


SPONSORZY