Wizyta animatorów kultury

W piątek 27 września 2019 roku Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko gościło animatorów kultury z terenu Mazowsza, w ramach wizyty studyjnej stanowiącej integralną część III Mazowieckiego Konwentu Animatorów Kultury. Konwent został zorganizowany przez Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” oraz Amfiteatr w Radomiu. Program konwentu obejmował pięć wizyt studyjnych w znaczących ośrodkach kultury, zlokalizowanych w regionie radomskim. Uczestnicy samodzielnie wybierali miejsce do którego chcieli się udać. Wizyta studyjna w Orońsku została przygotowana przez nasze stowarzyszenie w ścisłej współpracy z Centrum Rzeźby Polskiej. Goście, którzy przyjechali do Orońska zwiedzili park rzeźby oraz obejrzeli wystawy dzieł Magdaleny Abakanowicz. Następnie w Pałacu Brandta odbyło się spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko, którzy przygotowali prezentację multimedialną, przybliżającą działalność tej organizacji, kładąc główny nacisk na projekty w obszarze kultury oraz promujące gminę i jej walory. Podczas spotkania goście obejrzeli także występy młodzieżowych zespołów folkowych, tj. „Guzowianek” – zespołu z naszej gminy i „Radosnych Nutek” – zespołu z Mirowa. Na zakończenie części artystycznej odbył się koncert fortepianowy w wykonaniu Marka Molendy, który zaprezentował siedem utworów, w tym pięć własnej kompozycji. Uczestnicy wizyty studyjnej mogli również samodzielnie wybić okolicznościową monetę o nominale jednego czwartaka, a także wzięli udział w akcji ekologicznej, pod nazwą „zasadź swoje drzewo”. Uczestnicy posadzili dziesięć jarzębin na terenie centrum rekreacji w Orońsku. Liczymy, że akcja ta stanowić będzie początek szerszego zaangażowania mieszkańców naszej gminy w projekty ekologiczne i w perspektywie pozwoli na włączenie poszczególnych grup społecznych w tego typu przedsięwzięcie (np. sadzenie drzew przez uczniów szkół gminnych podczas Dnia Ziemi).

Galeria

PARTNERZY

 

01_gmina_oronsko

 

 

02_centrum_rzezby

osp_logo

naszszydlowiec-logo

04_powiat_szydlowiec

05_wopr


06_mazowsze

07_kpp_szydlowiec

08_gmina_jastrzab

09_gmina_kowala

 


SPONSORZY