Szkolenia komputerowe w Orońsku

Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsku w partnerstwie z Gminą Orońsko uruchomiło szkolenia komputerowe, których celem jest poprawa kompetencji cyfrowych społeczeństwa Gminy Orońsko na tle średniej Unii Europejskiej oraz zwiększenie wykorzystania usług świadczonych drogą elektroniczną, w szczególności e‑administracji. Aktualnie w szkoleniach biorą udział dwie grupy słuchaczy, a ich tematyka skoncentrowana jest na opanowaniu umiejętności korzystania z zasobów internetowych, posługiwania się pocztą elektroniczną, wykorzystania profilu e-PUAP, a także umiejętności prowadzenia bloga oraz tworzenia stron internetowych. Zapraszamy do odwiedzenia galerii zawierającej wybrane zdjęcia ze szkoleń.
We wrześniu planowane jest uruchomienie szkoleń dla kolejnych grup słuchaczy w ramach modułu „Rodzic w internecie”. W ramach planowanych szkoleń uczestnicy poznają źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, dowiedzą się jak zapewnić bezpieczeństwo dziecku w sieci, jak również nauczą się korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom takich, jak złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych. Zawarte w module elementy szkoleniowe służyć mają ponadto podniesieniu kompetencji w zakresie korzystania z kultury i z zasobów edukacyjnych w internecie, co jest bardzo istotne w niwelowaniu barier i przeciwdziałaniu wykluczeniu kulturowemu.
Bieżące informacje będą publikowane na afiszach i stronach internetowych Gminy Orońsko (www.oronsko.pl) oraz Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko (www.oronsko.org), a także profilu Facebook stowarzyszenia. Szersze informacje o rekrutacji, terminach i miejscach szkoleń można uzyskać drogą mailową, wysyłając zapytanie na adres stowarzyszenia, tj. stowarzyszenie.oronsko@gmail.com.

Galeria

PARTNERZY

 

01_gmina_oronsko

 

 

02_centrum_rzezby

osp_logo

naszszydlowiec-logo

04_powiat_szydlowiec

05_wopr


06_mazowsze

07_kpp_szydlowiec

08_gmina_jastrzab

09_gmina_kowala

 


SPONSORZY